Zahradní domečky


Zahradní domky z pravého dřeva na klíč předložené v našem katalogu, včetně projektů, staví naše společnost.

Výstavba zahradních domečků na klíč dle vybraného Vámi projektu se uskutečňuje našimi odborníky v nejkratší lhůtě, což dovoluje Vám v nejbližší době odpočinout v zahradním domečku, na chalupě nebo u statku daleko od uspěchanosti a hluku, na lůně přírody.

Zahradní domky z trámů jsou lehké, a proto nepotřebují základ. Zpravidla, takové domy vypadají jako menší jednopodlažní domy z trámů postavené na sloupovém nebo pilotovém základě.     

Velké množství typových projektů dává možnost vybrat variantu odpovídající všem požadavkům budoucího majitele, a proto není nutné objednávat individuální projekt. S ohledem na sezonní charakter provozu takových budov, nepotřebují vice práce spojené se zateplováním a nákladné dokončovací práce. Podle technologie použité při výstavbě zahradních domů z trámů rozlišují:

  • domy postavené dle skeletové technologie. Takové domy se staví rychle a nejsou drahé, kde trám je prvek skeletu;
  • stavby z profilového trámu normálního průřezu. Je možné používat trám s tloušťkou do 100 mm, výška věnce může byt v mezích od 100 do 150 mm;
  • zahradní domky z lepeného trámu. Jedna z nejdražších variant výstavby s použitím profilového lepeného materiálu;

Co se týče konstrukce, zahradní domek se skládá s následujících místnosti: terasa, předsíň, hygienické zařízení, pokoj a mansarda nebo otevřená veranda. Základ – dřevěný skelet vyhotoveny s různým průřezem: od 50 do 150 mm.

Zahradní domky postavené z trámů mají tyto výhody:

  • je to možnost pořídit si bydlení pro sezonní pobyt mimo město;
  • nehledě na miniaturní rozměry, takové domky vhodné pro odpočinek v přírodě během volných dni;
  • posléze, v případě výstavby na pozemku domu pro trvale bydlení, takové domky je možné využit jako domek pro hosty.
  • zkušenosti stavitelů a odbornost dovoluje postavět srub jakéhokoliv zahradního domku v co nejkratší lhůtě (1-2 týdny);
  • dřevo je ekologicky čistý materiál, teplo takového domku uklidňuje a neopracované povrchy jsou potěšením pro oči. V takovém domě žít a odpočívat velká radost.