Srubové stavby z kulatinového masivu na míru


Excelentní kvalita a ekonomická úspora – to získáváte při volbě domu z masivního dřeva. Původ těchto staveb pochází z oblastí s drsnými klimatickými podmínkami. Srubové stavby si vysloužili pověst spolehlivých a kvalitních bydlení ze zemí jako jsou Norsko, Finsko, Kanada a Rusko. A není tomu jen tak, lide si cení kvalitu a několika set letou výdrž, která mluví za sebe. Ceny těchto domů jsou taktéž velmi zajímavé. Proto jsou dřevěné srubové domy čím dál žádanější i v Česku.

Precizně a výhodně

 • Využíváme to nejkvalitnější masivní dřevo z borovice a jedle
 • Dřevo je maximálně odolné a pečlivě zpracované
 • Máme dlouholeté zkušenosti s realizaci srubových projektů
 • Zajistíme dokonalé jak estetické tak technické provedení
 • Šetříme vaše náklady díky vlastní výrobě
 • Projekty domů navrhujeme na míru, podle vašich představ
 • Poskytujeme garanci na veškeré naše stavby
 • Návrh projektu provádíme zcela zdarma

Proč zrovna srubové stavby z kulatiny?

Záleží Vám na zdraví vaše rodiny?

Žijete ve městě a přitom milujete čerstvé prostředí venkova? Teď máte možnost žít v ekologický dokonalém prostředí. Dům, postavený z naturálního dřeva šetří vaše zdraví a podporuje celkovou imunitu. Na rozdíl od jiných materiálů je dřevo přirozená volba a má prokázané kladné účinky na váš organismus. Dřevo nejen že příjemně voní a udržuje optimální vlhkost, ale absorbuje škodlivé částice ze vzduchu a zbavuje domov od pachu či kouře. Ve srubovém domě se neutralizují veškeré geopatogenní zóny. Dopřejte sobě a svým blízkým zdravý život a prostředí, které si zamilují!

 

Hledáte kvalitu za rozumnou cenu?

Poměr ceny a kvality je u staveb z dřevěné kulatiny nesrovnatelně výhodný. Srubový dům si pořídíte za rázově nižší částku než dům cihlový. Na rozdíl od běžných dřevostaveb na klíč, nemají srubové stavby tolik rizik. Kulatina má dokonalou stabilitu a odolnost vůči kroucení a deformaci. Během léty osvědčeného postupu a průpravy je dřevo dokonale zpracované a odolné vůči škůdcům a plísním. Proto se životnost naších staveb pohybuje v rámcích staletí.

 

Šetříme vaše náklady.

Milujeme stavění domů z dřevěného masivu a každý realizovaný projekt vnímáme jako nové dílo. Za dlouhá léta praxe jsme získali nejen zkušenosti ale i našli výborné partnery, proto společně dokážeme výrazně snížit náklady na stavbu vašeho bydlení. Počínaje vlastním procesem obrábění a sušení kulatiny až po vymezení potřeby barvení a lakování dokončeného projektu.

 

Hýčkání estetických smyslů.

Na čem dbáte více? Ať už si vybíráte věci podle pohodlnosti nebo vzhledu, volba srubového domu uspokojí všechny vaše očekávaní. Interiér stavby z kulatiny působí majestátně a zároveň velice útulně. Jednoduchá a odlehčená exprese svojí strukturou zároveň evokuje pocity spolehlivosti a bezpečí. Rozmanitost odrůd masivu borovice a jedle a široká nabídka zpracovaných kulatin umožňuje uspokojit estetické smysly i toho nejnáročnějšího klienta. Dopřejte si domov, jak má být, krásný a útulný!

 

Nikdo nechce dlouho čekat.

Jakožto tým profesionálů a nadšenců máme za léta praxe osvědčený postup realizace srubových projektů. Proto dokážeme zajistit dokončení stavby vašeho domů za maximálně krátkou dobu. Takže nenecháme Vás dlouho čekat.

 

Nestavíme jenom srubové domy, nabízíme více

Technologie aneb není dřevo jako dřevo

Stavba začíná pečlivou selekcí kvality stavebního dřeva jehličnatých stromů (jedle, borovice). Nejprve provádíme třídění dle symetrie a rovnosti kmenů. Kontroly a zátěžové zkoušky se provádí u každé etapy obrábění, protože kvalitní kulatina se považuje za zálohu úspěchu u stavby srubového domu. Naturální přírodní materiál s finským energeticky šetrným profilem se správně zvoleným frézování zajistí perfektní tepelnou izolaci. Využití vhodné izolace v místech spojů odstraní riziko průvanu.

Zvolte si vyhovující typ dřevěné kulatiny:

 1. Čerstvé dřevo s přirozenou vlhkosti – cenově nejzajímavější nabídka, rozumná kvalita
 2. Přirozeně vysoušená kulatina (1 až 3 roky sušení). Optimální varianta z hlediska poměru kvality a ceny
 3. Dřevo sušené v sušárně umožňuje získat maximálně kvalitní materiál za minimální navýšení ceny. Během tohoto procesu dochází ke kompletní sterilizaci dřeva, což zabrání výskytu plísní a škůdců.
 4. V případě zájmu je možnost zpracování a stavba z vašeho vlastního dřeva

 

Postup při stavbě z dřevěné kulatiny

1. Vypracování projektu na míru. Návrh a kalkulace veškerých potřebných stavebních prvků stavebni prvky

2. Nachystáme základ během cca 2 týdnu. Poté je nezbytné nechat 2 týdny na optimální osazení. zaklad dreven domy

3. Zároveň se založením základu začíná práce na zhotovení kompletního srubového domu. Doporučujeme využití borovicové dřeviny jako stavební materiál jelikož mají nejlepší poměr ceny a kvality. Z hlediska estetična musí být dodržen proporční poměr borovicové kulatiny ku velikosti stavby. I v těchto proporcích musí být harmonie.

4. Kontrolní sestavení srubové stavby. Kontrola přesnosti provedení včetně veškerých tolerancí ploch a hran. Po kompletním sestavení a důkladné kontrole se dřevěná stavba rozebere a odesílá zákazníkovi.

5. Nejprve se pokládá základní antisepticky ošetřené kulatinové patro. Veškeré spoje kulatin jsou zateplené speciální izolační vložkou. Po kompletním sestavení dřevěné části budovy se provádí dostavba střechy s využití vybraných Vámi překližek.

srub 6. Je zapotřebí uplynutí 6 až 8 měsíců po dostavění nosné části srubového domu, v nejlepším případě včetně zimního období. Vlhkost dřeva se normalizuje a celková srubová stavba perfektně osedne.

7. Doladění detailu, instalace oken a dveří, elektroinstalace a zajištění přívodu vody. vnitrni interier